black friday inspirations #9

W dzisiejszym poście zwracam się ku serialowi Mad Men, którego niepowtarzalny klimat wywarł na mnie oszałamiające wrażenie już od kilku pierwszych minut pilotowego odcinka o tytule Smoke gets in your eyes.

Nie zaprezentuję dzisiaj tylko i wyłącznie strojów głównych bohaterów. Wydaje mi się to zbyt nudne i oklepane. Zginęlibyśmy w latach 60. ubiegłego wieku i nie zarejestrowalibyśmy w naszej głowie dopiero co widzianych przez nasze oczy obrazów.

Pokazuję dziś czarno-białe zdjęcia zza kulis, na których możemy dostrzec przenikające się ze sobą dwa światy: teraźniejszość oraz przeszłość. Buty sportowe w kontraście z eleganckimi męskimi butami albo z doskonale skrojonymi męskimi garniturami. Zwiewne, stylowe sukienki z casualowymi ubraniami ekipy z planu zdjęciowego. Nowoczesne zabawki oraz designerskie wyposażenie studio nagraniowego. Na tle nowoczesności, przeszłość jest stylowa, urzekająca i zapadająca w pamięć.

I jak zawsze zachęcam do inspirowania się chociażby jakimś detalem, szczegółem – czymkolwiek, co na pierwszy rzut oka stworzy skojarzenie z przedmiotowym serialem. Oczywiście można skopiować w 100% Mad mena i  przenieść go do współczesności, ale czy rzeczywiście chodzi o wierną kopię, czy tylko o oryginalną inspirację?

Zdjęcia [cały album]: James Minchin III.

Serial: w IMDB i na stronie stacji telewizyjnej AMC.

james-minchin-22

james-minchin-18

james-minchin-31

james-minchin-44

james-minchin-15

james-minchin-19

james-minchin-42

james-minchin-39

james-minchin-24

james-minchin-25
Źródła: mashkulture.net, adverblog.com
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s